• Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • The AGFA Horror Trailer Show: VideoRage

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★★

  • The Codebreaker

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Mark of the Bell Witch

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★½

  • Full Size

    ★★★½

  • The Mothman Legacy

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★½

  • They Live Inside Us

    ★★½

  • Tales from the Hood 3

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • Evil Takes Root

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Haunting of Margam Castle

    ★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • On the Trail of Bigfoot - The Legend

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • Lockdown

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • On the Trail of UFOs

    ★★★½

  • Bob Rubin: Oddities and Rarities

    ★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • Lucy Worsley's Royal Photo Album

    ★★★

  • DC Showcase: Adam Strange

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Our Sarah Jane – Elisabeth Sladen Tribute

    ★★★★

  • George W. Bush

    ★★★½

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★½

  • Cursed Films

    ★★★

  • The Nudists From Venus

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The AGFA Horror Trailer Show

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • DC Showcase: The Phantom Stranger

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Barrymore: The Body in the Pool

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • McCarthy

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★

  • Showman: The Life of John Nathan-Turner

    ★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 10/31 Part 2

    ★★★

  • DC Showcase: Death

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Halloween in a Box

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Momo: The Missouri Monster

    ★★½

  • VFW

    ★★★½