• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Craft: Legacy

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

  • Black Is King

    ★★★½

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

  • Sylvie's Love

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★

  • Bad Hair

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Aftermath

    ★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Luce

    ★★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½