Normie has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ed Gamble: Blood Sugar

Ed Gamble: Blood Sugar

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
When Your Friend Tells You He's Leaving... Check!

When Your Friend Tells You He's Leaving... Check!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Steely Dan: Confessions

Steely Dan: Confessions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Safe

Safe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steely Dan: Confessions

Steely Dan: Confessions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Ghiandola

The Black Ghiandola

2017
×
Edit this entry  
24
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry