• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Outside the Wire

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Echo Boomers

  • Love and Monsters

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Minor Premise

    ★★★

  • Slaxx

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Viena and the Fantomes

  • Capone

    ★★

  • The Roads Not Taken

  • The Last Thing He Wanted

    ½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Deadwater Fell

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★★

  • Togo

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ed Gamble: Blood Sugar

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tommaso

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Polar

    ★★

  • Elon Musk: The Real Life Iron Man

    ½

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • When Your Friend Tells You He's Leaving... Check!

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Perfect Skin

    ★★★

  • Possum

    ★★★★

  • Await Further Instructions

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

  • James Acaster: Repertoire

  • Welcome the Stranger

    ½

  • Thy Kingdom Come