• Grudge

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Seaspiracy

  • Ethos

  • Invisible to the Eye

  • Ghosts

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★½

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★

  • The Blank Page

  • You've Got Murder

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Harley-Davidson '115th Anniversary'

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★½

  • Ema

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Nimic

  • A Month of Single Frames

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Uncle Thomas: Accounting for the Days

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

  • Grass Is Greener

  • An Eye for an Eye

  • Brain Wave

  • I Am Mother

  • Drawn from Dreams

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ant Head

  • Bird Box

  • Should You Meet A Lady In A Darkened Wood

  • 1986 Summer

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ooze

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★

  • Bless You!

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

  • The House That Jack Built

  • Face Mask

  • Climax

    ★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★½

  • Paternal Rites

    ★½

  • Annihilation

    ★★

  • Mortal World

    ★★

  • Butterflies

  • Hereditary

    ★★★½

  • Jeom

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Happiness