Sort by
  • Nope

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Janes

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • Passing

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Not Now, When

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Internal Reflections

  • Capone

  • Tigertail

    ★★½

  • Disclosure

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Dolittle

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Bad Education

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Martin Eden

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★½

  • Lingua Franca

    ★★½

  • Acceptance

    ★★★★

  • Hair Love

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Ready to Mingle

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

  • Invisible Life

  • An Easy Girl

  • A Hidden Life

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Strange Negotiations

  • Pain and Glory

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • Elisa & Marcela