Sort by
  • The Watcher

    ★★★

  • Halloween Ends

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Home Team

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Vanished

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★