cait🪱 has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry