Sort by
  • This Place Rules

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Nest

  • The Tinder Swindler

  • Fresh

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • North Hollywood

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½