• My Policeman

    My Policeman

    ★★★½

    Chill this was good

  • The Notebook

    The Notebook

    ★★★★

    Cry

  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name

    ★★★★★

    I cant

  • Don't Worry Darling

    Don't Worry Darling

    ★★★★

    Scariest part was seeing harry look actually bad

  • Elvis

    Elvis

    ★★★★★

    A movie has not made me cry this hard since I watched titanic

  • The Wolf of Wall Street

    The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    The ending of this movie is why I am terrified of our society. Jordan portrays some of the most vile aspects of humanity but because of his wealth, people are still listening to him. The public doesn’t care that he’s a wife-beater, cheater, coked-out asshole who went to prison and screwed over everyone he loved. They still eagerly attend his seminar just to figure out how to be him. The FBI agent who worked his ass off for years to…

  • The Spectacular Now

    The Spectacular Now

    ★★★★

    It was so real

  • Not Okay

    Not Okay

    ★★

    The unlikable female protagonist warning did not disappoint!

  • Top Gun

    Top Gun

    ★★★½

    Tom Cruise is so fine but what was happening half the time

  • Luca

    Luca

    ★★★★★

    Gay fish make me cry

  • The Last Song

    The Last Song

    ★★★★★

    Watched this sometime in quarantine and i just remembered it but i will never be the same

  • Grown Ups 2

    Grown Ups 2

    ★★

    What!