Sort by

Ceci has logged 50 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry