Charles has logged 17 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
06
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry