Clayton has logged 513 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flowing Home

Flowing Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Laws of the Universe: The Age of Elohim

The Laws of the Universe: The Age of Elohim

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Simple As Water

Simple As Water

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Julia

Julia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reopening Night

Reopening Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Bad Seeds

Bad Seeds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Bob Spit - We Do Not Like People

Bob Spit - We Do Not Like People

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Navozande, the Musician

Navozande, the Musician

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Do Not Hesitate

Do Not Hesitate

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Bree Wayy: Promise Witness Remembrance

Bree Wayy: Promise Witness Remembrance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brighton 4th

Brighton 4th

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
White Building

White Building

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On / Off

On / Off

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
R.I.P. T-Shirts

R.I.P. T-Shirts

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lingui, The Sacred Bonds

Lingui, The Sacred Bonds

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Souad

Souad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coded: The Hidden Love of J.C. Leyendecker

Coded: The Hidden Love of J.C. Leyendecker

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Josep

Josep

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry