• The Lost Daughter

    ★★★★

  • To Have and Have Not

    ★★★½

  • The Little Princess

    ★★★½

  • Cinderfella

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Miss Congeniality

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • I Could Never Be Your Woman

    ½

  • The Music Lovers

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Sun Valley Serenade

    ★★

  • Stormy Weather

    ★★★½

  • An American in Paris

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★½

  • Help!

    ★★★½

  • Down Argentine Way

    ★★★

  • A Hard Day's Night

    ★★★★½