Craig has logged 408 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zappa

Zappa

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eva

Eva

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game of Death

Game of Death

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry