Celso has logged 28 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twins

The Twins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry