• There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Dust in Your Place

    ★★

  • Ate O.G.

    ★★★

  • Beauty Queen

    ★★★½

  • Ang Pagdadalaga ni Lola Mayumi

    ★★★★

  • Out of Body

    ★★½

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Little Planet

    ★★★

  • Gameboys: The Movie

    ★★★★

  • A Girl and A Guy

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Here and There

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Hello, Stranger: The Movie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Ang Mga Nawalang Pag-asa at Panlasa

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Cookie Num Num

    ★★★★

  • Dancing with the Cars

    ★★★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★½

  • Soul of the City

    ★★★★

  • Dory Finding

    ★★★

  • Unparalleled Parking

    ★★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★★

  • Count

    ★★★½

  • The New Faces of Dreams and Mysteries

    ★★★★

  • Gunam- Gunam X Guni Guni

    ★★★

  • Akong Pinalangga

    ★★½

  • Alimungaw: Filming In A Time Of Uncertainty

    ★★★

  • Random People

    ★★★★

  • Kneading Nothing

    ★★★½

  • From Itogon To London

    ★★½