• Squid Game

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Little Italy

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Why Him?

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★★

  • The Witch

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Babadook

  • About Time

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Twilight

    ★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★½

  • Camille

  • Juno

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★★

  • Scary Movie 2

    ★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Scary Movie

    ★★★½

  • Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

    ★★★★★