chloe has logged 48 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry