• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • After We Collided

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

  • The Rhythm Section

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Amulet

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Eli

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two