Sort by

cccarmine has logged 14 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Felidae

Felidae

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Magic Flute

The Magic Flute

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
Read the review Edit this entry  
30
Akihabara Majokko Princess

Akihabara Majokko Princess

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Francis Bacon: A Brush with Violence

Francis Bacon: A Brush with Violence

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry