Sort by

cblaze has logged 23 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
King of California

King of California

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry