Sort by

Jay D has logged 33 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Girl Who Sold the Sun

The Little Girl Who Sold the Sun

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Robin Williams: Live on Broadway

Robin Williams: Live on Broadway

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoner of the Mountains

Prisoner of the Mountains

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Faat Kiné

Faat Kiné

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Everest

Everest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hyenas

Hyenas

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Journey

The Journey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
6 Days

6 Days

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry