Jay D has logged 406 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boat

Boat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Toy Robbery

The Great Toy Robbery

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grasshopper and the Ant

The Grasshopper and the Ant

1913
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ride

The Ride

1963
×
★★★
Edit this entry  
21
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Genius Club

The Genius Club

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bugs Bunny's Christmas Carol

Bugs Bunny's Christmas Carol

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Velveteen Rabbit

The Velveteen Rabbit

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Into Great Silence

Into Great Silence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spanky: To the Pier and Back

Spanky: To the Pier and Back

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Oath

The Oath

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cybernetic Grandma

Cybernetic Grandma

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Heron and the Crane

The Heron and the Crane

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moving Day

Moving Day

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry