Sort by

Jay D has logged 507 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hare Remover

Hare Remover

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hare Force

Hare Force

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Results

Results

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Flight of the Red Balloon

Flight of the Red Balloon

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Big Bang Love, Juvenile A

Big Bang Love, Juvenile A

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spheres

Spheres

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Darkness on the Edge of Town

Darkness on the Edge of Town

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tears of the Black Tiger

Tears of the Black Tiger

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bones

Bones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★
Edit this entry  
02
Match

Match

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Process Red

Process Red

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★½
Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vanya on 42nd Street

Vanya on 42nd Street

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Circus of Fear

Circus of Fear

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Underworld U.S.A.

Underworld U.S.A.

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry