Sort by

Charlie has logged 64 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Othello

Othello

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass Shark Week 2.0

Jackass Shark Week 2.0

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rogue Agent

Rogue Agent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Me

Memories of Me

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Buffalo Soldiers

Buffalo Soldiers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass Shark Week

Jackass Shark Week

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Calendar Girls

Calendar Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrong Place

Wrong Place

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frank and Penelope

Frank and Penelope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Please a Woman

How to Please a Woman

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mission

The Mission

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Orders

Last Orders

2001
×
★★
Read the review Edit this entry