Sort by

Charlie has logged 68 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loser

Loser

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knowing

Knowing

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry