Sort by

Charlie has logged 856 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gorillas in the Mist

Gorillas in the Mist

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
Read the review Edit this entry  
27
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get Santa

Get Santa

2014
×
Read the review Edit this entry