Sort by

CazzyL has logged 34 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Millions

Millions

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Man of the Year

Man of the Year

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spy

Spy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Anthology of Terror: Prelude

Anthology of Terror: Prelude

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry