Sort by

CazzyL has logged 551 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Best Friend's Girl

My Best Friend's Girl

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eragon

Eragon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monstrous

Monstrous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Reindeer

White Reindeer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nerdland

Nerdland

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry