Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morgan Ahmed Morgan

Morgan Ahmed Morgan

2007
×
Edit this entry  
18
Ali Baba's Cinema

Ali Baba's Cinema

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
For Whom the Bell Tolls

For Whom the Bell Tolls

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Aftermath of the Inauguration of the Public Toilet at Kilometer 375

The Aftermath of the Inauguration of the Public Toilet at Kilometer 375

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambassador of Hell

Ambassador of Hell

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
02
The Spoils Before Dying

The Spoils Before Dying

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Martha

Martha

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
The Judge

The Judge

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Omar

Mr. Omar

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gambler

The Gambler

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Edit this entry  
13
V Yarange Gorit Ogon

V Yarange Gorit Ogon

1956
×
Read the review Edit this entry  
09
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Go! Go! Cory Carson: The Chrissy

Go! Go! Cory Carson: The Chrissy

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
A Go! Go! Cory Carson Christmas

A Go! Go! Cory Carson Christmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
(You'll Make It In) Florida

(You'll Make It In) Florida

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superhero

Superhero

×
Read the review Edit this entry  
10
Rectuma

Rectuma

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Wall

Over the Wall

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
Read the review Edit this entry