• Elvis

  • Thrilla in Manila

  • The Kissing Booth 3

  • Blood Rise: Subspecies V

  • Chaos Walking

  • A Go! Go! Cory Carson Christmas

    ★★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • Peninsula

  • 8:46

  • Go! Go! Cory Carson: The Chrissy

  • (You'll Make It In) Florida

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • The Heretic

  • Togo

    ★★★

  • Snowbrawl

  • Frozen II

  • Watchmen

  • Martha

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Anima

  • The Black Godfather

    ★★★½

  • Pavarotti

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

  • The Highwaymen

  • One Red Nose Day and a Wedding

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Captain Marvel

  • A Madea Family Funeral

    ★★½

  • Watermelon: A Cautionary Tale

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Pooka!

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • My Dinner with Hervé

    ★★★½

  • Over the Wall

  • The VelociPastor

  • Overlord

    ★★★½

  • Dachra

  • Apostle

    ★★★

  • Outlaw King

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½