Sort by

cavinb11 has logged 33 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two

Two

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry