Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Don't Go Breaking My Heart

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Super Deluxe

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Bad Black

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★