Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
Edit this entry  
17
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
In & Out

In & Out

1997
×
Edit this entry  
14
The Accused

The Accused

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Way of Youth

Way of Youth

1959
×
★★½
Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
The Offer

The Offer

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
WAR IS OVER! Inspired by the Music of John and Yoko

WAR IS OVER! Inspired by the Music of John and Yoko

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ninety-Five Senses

Ninety-Five Senses

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fellow Travelers

Fellow Travelers

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Les Misérables - 25th Anniversary in Concert

Les Misérables - 25th Anniversary in Concert

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monster

Monster

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
11
Waitress: The Musical

Waitress: The Musical

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry