Carlos has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Oasis

Oasis

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Suspension

Suspension

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Year of the Discovery

The Year of the Discovery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chaco

Chaco

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Between Dog and Wolf

Between Dog and Wolf

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Truth or Consequences

Truth or Consequences

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Endless Night

Endless Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dissolution Prologue (Extended Version)

Dissolution Prologue (Extended Version)

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
There must be some kind of way out of here

There must be some kind of way out of here

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Here and There

Here and There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serial Parallels

Serial Parallels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return

Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Return

Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
San Vittore

San Vittore

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Unfinished

Unfinished

2019
×
Edit this entry  
03
Demonic

Demonic

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Color-Blind

Color-Blind

2019
×
Edit this entry  
03
Blue Boy

Blue Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Souvenir

Souvenir

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Of Her Kingdom

Of Her Kingdom

2019
×
Edit this entry  
29
A Century Plant in Bloom

A Century Plant in Bloom

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Air of the Earth in Your Lungs

The Air of the Earth in Your Lungs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sunstone

Sunstone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breakwater

Breakwater

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Umbral

Umbral

×
★★★★★
Edit this entry  
18
Light Is Calling

Light Is Calling

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Silent Storm

Silent Storm

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Erpe-Mere

Erpe-Mere

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Skywalk Is Gone

The Skywalk Is Gone

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Train of Shadows

Train of Shadows

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Un tal Alonso Quijano

Un tal Alonso Quijano

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Queer-Bomb

Queer-Bomb

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Life in Gray

Life in Gray

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Remember

Remember

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ashes

Ashes

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lapso, una espera

Lapso, una espera

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Olla

Olla

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
To Be and to Have

To Be and to Have

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Fantasy Sentences

Fantasy Sentences

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
★★★★½
Edit this entry