• Interferencia

    ★★★½

  • Kalsubai

    ★★★★

  • Ieva

    ★★★★½

  • Sol de Campinas

    ★★★★

  • Vadim on a Walk

    ★★★★★

  • Rock Bottom Riser

    ★★★★★

  • My Uncle Tudor

    ★★★★½

  • earthearthearth

    ★★★★½

  • One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

    ★★★★★

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★★½

  • A very long exposure time

    ★★★★

  • Oasis

  • Dissolution Prologue (Extended Version)

  • Un tal Alonso Quijano

  • Da 5 Bloods

  • The Calm After the Storm

  • On Hold

    ★★★★

  • Correspondence

    ★★★★

  • Invisible Paradise

    ★★★½

  • Lazarus' Hunger

    ★★★★½

  • Obāchan

    ★★½

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Encounters

    ★★★★½

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★★

  • Between Dog and Wolf

    ★★★

  • Little Girl

    ★★★★½

  • Chaco

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Sun Dog

    ★★★★

  • The Year of the Discovery

    ★★★★★

  • Truth or Consequences

    ★★★½

  • PSEUDOSPHYNX

    ★★★★

  • Little Women

  • The Grey Zones

    ★★★★

  • 1917

  • Suspension

    ★★★★

  • Last Whispers

  • Of Her Kingdom

  • The Plastic House

    ★★★★½

  • Erpe-Mere

    ★★★★½

  • Cenote

    ★★★★

  • Here and There

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Joker

  • Ema

    ★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★★

  • GUO4

  • The Tears Thing

    ★★½

  • Color-Blind

  • San Vittore

    ★★★

  • Silent Storm

    ★★★★½

  • Unfinished

  • A Brief History of the Obliteration of Hope

    ★★★½

  • Cemetery

    ★★★★½

  • Anima

  • Queer-Bomb

    ★★★★½

  • And Then the Bear

    ★★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • Parasite

  • Olla

    ★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Souvenir

    ★★★★½

  • Serial Parallels

    ★★★★

  • Parsi

    ★★★★

  • Endless Night

    ★★★½

  • Blue Boy

    ★★★½

  • Throat Singing in Kangirsuk

  • Breakwater

    ★★★½

  • Remember

    ★★★★