Sort by

cauly has logged 68 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Q & A

Q & A

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★½
Edit this entry  
31
Faust

Faust

1926
×
★★★
Edit this entry  
31
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greed

Greed

1924
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farmer's Wife

The Farmer's Wife

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ring

The Ring

1927
×
★★
Edit this entry  
30
Downhill

Downhill

1927
×
★★
Edit this entry  
30
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★
Edit this entry  
30
The Wind

The Wind

1928
×
★★★
Edit this entry  
29
Easy Virtue

Easy Virtue

1928
×
★★
Edit this entry  
29
Champagne

Champagne

1928
×
★★
Edit this entry  
29
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★
Edit this entry  
29
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Edit this entry  
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Longtime Companion

Longtime Companion

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alice

Alice

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Bridge

Mr. & Mrs. Bridge

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Field

The Field

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Card

Green Card

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avalon

Avalon

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry