Sort by

cauly has logged 443 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Young Philadelphians

The Young Philadelphians

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Operation Petticoat

Operation Petticoat

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
My Son

My Son

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl Who Got Away

The Girl Who Got Away

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Georgia

Georgia

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nixon

Nixon

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Postman

The Postman

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry