• They/Them

    ½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • Candy

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Girl from Plainville

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Turning Red

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Inventing Anna

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Through My Window

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Death to 2021

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Playboi Carti - Live at Rolling Loud New York 2021

  • Colin in Black & White

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Swimsuit

  • Diana: The Musical

    ★½

  • Britney vs. Spears

  • Birds of Paradise

    ★★★★

  • Wolf

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½