Sort by
  • Somebody I Used to Know

    ★★★½

  • You People

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Strange World

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Nick Kroll: Little Big Boy

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Bros

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Sex Appeal

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½