• The Eyes of Tammy Faye

  • Dune

    ★★

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★½

  • Annette

    ★★★

  • Moonbound

  • Playlist

    ★★★½

  • Just Say Yes

    ★★½

  • Caught by a Wave

  • Godzilla vs. Kong

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Best Sellers

    ★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Sometime Other Than Now

    ★★

  • Crazy About Her

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Squared Love

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Mass

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★½

  • The White Tiger

    ★★

  • News of the World

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • Justine

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Out Of My League

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★½

  • A Perfect Enemy

    ★½

  • Freaky

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wildfire

    ★★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★½

  • Love Affair(s)

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Red Soil

    ★★

  • Monday

    ★★

  • Beginning

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Falling for Figaro

    ★½

  • Tove

    ★★★★

  • Simple Passion

    ★★

  • Night of the Kings

    ★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Lodger

    ★★★

  • Spring Blossom

    ★★

  • The Paper Tigers

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • After We Collided

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Summerland

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★½

  • Under the Riccione Sun

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½