Sort by

𝙲𝚊𝚝𝚑𝚊𝚕 🎄 has logged 945 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Siege

American Siege

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
National Champions

National Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Santa Who?

Santa Who?

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two by Two: Overboard!

Two by Two: Overboard!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ooops! Noah Is Gone...

Ooops! Noah Is Gone...

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fortress

Fortress

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deadlock

Deadlock

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playing God

Playing God

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Cuts

Deadly Cuts

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Bus

The Last Bus

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates

Pirates

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vanquish

Vanquish

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry