Willow has logged 29 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★½
Edit this entry  
27
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Up, Down, Fragile

Up, Down, Fragile

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jimi Plays Monterey

Jimi Plays Monterey

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Le Plaisir

Le Plaisir

1952
×
★★★★
Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★
Edit this entry  
17
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Desire Me

Desire Me

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
David Bowie: The Last Five Years

David Bowie: The Last Five Years

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Something Wild

Something Wild

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry