Willow has logged 21 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sympathy for the Underdog

Sympathy for the Underdog

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
Edit this entry  
19
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
Read prior review Edit this entry  
15
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Caught

Caught

1949
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
Read prior review Edit this entry  
11
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★½
Edit this entry  
08
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
Edit this entry  
03
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
Edit this entry