Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Air

Air

2023
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
26
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
13
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry