Sort by
  • The Nun II

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Sound of Freedom

    ½

  • Elemental

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Noise

    ★★★★

  • The Menu

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • I Am Berta

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Vortex

    ★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Clara Sola

    ★★½

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Long Toast

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • New Order

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½