Sort by

caseyswanson has logged 32 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry