• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • A Lot Like Christmas

  • Trolls Holiday in Harmony

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Die Rettung der uns bekannten Welt

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

  • After We Fell

  • Windstorm: The Great Hurricane

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Catweazle

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Pink

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • It's for Your Own Good

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • Work It

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • A Nice Girl Like You

    ★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★½

  • Black Water: Abyss

  • Uncorked

    ★★½

  • I Still Believe

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Love Sarah

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Nightlife

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Perfect Secret

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Close to the Horizon

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★