Sort by

CaseyJamesss has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Omen

The Omen

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry